WILFRIED ODCHÁZÍ ze Sparty do Arnhemu, Letenští vydělají 100 milionů

 

Fotbalový útočník Bony Wilfried odchází ze Sparty Praha do Vitesse Arnhem.

Nizozemský klub splnil podmínku vysokého odstupného, které český mistr za hráče z Pobřeží slonoviny požadoval, a dnes došlo k dohodě o přestupu.

Wilfriedovi se klub, v němž se prosadil, neopouští snadno. "Je to těžké. Jsem spokojený s tím, co pro mě Sparta udělala a přeji klukům, aby se jim dařilo proti Liverpoolu. Miluji Spartu. Je v mém srdci a bude v něm napořád," loučil se s fanoušky Wilfried na letišti, když odlétal do Nizozemska.

Sparta nastavila na začátku zimy vysoké odstupné v domnění, že Wilfrieda na Letné udrží. Už za přestup Juraje Kucky totiž vyinkasovala podle odhadů 88 milionů korun a přes 93 milionů korun činí její dosavadní zisk z Evropské ligy.

Nakonec ale ze svého pohárového úspěchu vytěžila další vysoký příjem, v tomto případě za svého nejlepšího střelce, který během podzimu nastřílel deset ligových gólů a dalších pět branek přidal na evropské scéně. Zvlášť po příchodu Kamerunce Leonarda Kweukeho vytvořili velmi silný tandem.

Dvaadvacetiletý Wilfried, který se vypracoval ve Spartě do prvního týmu přes rezervu, stačil v české nejvyšší soutěži odehrát 59 zápasů a vstřelit 22 branek. Vybojoval si i místo v reprezentaci Pobřeží slonoviny, v jejímž dresu odehrál dvě utkání. 

celý článek zde 

 

 


All rights reserved by IFMM. International Footbal Marketing & Management in 2009
  • -
  • -
  • -
  • -